Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zobacz co się dzieje, jak piorun uderzy w człowieka!

sm 10:53 23 sierpnia 2019
"Porażenie może skutkować nie tylko bezpośrednio zatrzymaniem krążenia, ale też ciężkimi obrażeniami ciała. Mówimy tu zarówno o złamaniach, jak i bardzo poważnych oparzeniach zewnętrznych i wewnętrznych" – powiedział w Polsat News ratownik medyczny Ariel Szczotok.

W czwartek w Tatrach miały miejsce gwałtowne burze. Zginęło w sumie pięć osób, a blisko 140 jest rannych.

Czytaj Więcej >>> W Zakopanem działał sztab kryzysowy. "Należy podziękować służbom za tak sprawną reakcję" >>>

 

O tym, co właściwie się dzieje, kiedy dochodzi do rażenia piorunem mówił w "Wydarzeniach" Polsatu ratownik medyczny Ariel Szczotok.

"Centrum rażenia pioruna jest zależne od tego, na jakiej powierzchni znajduje się człowiek. Jeżeli uderzy w mokrą nawierzchnię, która może przewodzić prąd, to ta siła i przestrzeń rażenia mogą być bardzo duże" - wyjaśnił ratownik z Centrum Medycznego Fundamenti.

Jak wskazał, w momencie uderzenia pioruna uwalnia się ogromny ładunek elektryczny, a jednocześnie ogromny ładunek energii cieplnej.

"W ułamku sekundy dochodzi do zagotowania się krwi w zewnętrznych strukturach ciała człowieka. Stąd też charakterystyczne oparzenia na ciałach osób, które były rażone piorunem" - dodał.

Zaznaczył również, że rażenie piorunem zwykle kończy się śmiercią lub ciężkim kalectwem. "Bardzo często też zgon następuje po kilku dniach lub po kilku godzinach" - dodał Ariel Szczotok. 

 

WIĘCEJ >>> Tragedia w Zakopanem. Premier: Wierzę głęboko, że te osoby, które są transportowane do ośrodków szpitalnych zostaną uratowane >>>


Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze