Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmiany w policji. Szef MSWiA powołał nowego wiceszefa KGP oraz szefa KSP

mm 15:09 27 stycznia 2021
gov.pl
Minister Mariusz Kamiński powołał nadinsp. Pawła Dobrodzieja na stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji oraz nadinsp. Pawła Dzierżaka na stanowisko komendanta stołecznego Policji.

Nadinsp. Paweł Dobrodziej jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 r. w Komendzie Rejonowej Łódź-Polesie. Następnie pracował w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem kryminalnym i zwalczaniem przestępczości zorganizowanej. Pełnił m.in. funkcję komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od listopada 2017 r. był komendantem stołecznym Policji.

Nadinsp. Paweł Dzierżak ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest również absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 r. w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie, a w 2006 r. został jego dowódcą. W 2012 r. objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie, natomiast w 2015 r. został powołany na stanowisko I zastępcy. Od 2019 r. pełnił funkcję komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach.

W powołaniu wzięli udział wiceminister Maciej Wąsik oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Źródło: MSWiA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze