Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zespół prof. Szwagrzyka wejdzie na teren aresztu na warszawskim Mokotowie

dmc 16:32 30 maja 2016
TELEWIZJA REPUBLIKA
Latem Instytut Pamięci Narodowej rozpocznie poszukiwania szczątków ofiar zbrodni komunistycznych na terenie aresztu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie – informuje "Nasz Dziennik".

Gazeta pisze, że ekipa prof. Krzysztofa Szwagrzyka, szefa Samodzielnego Wydziału Poszukiwań IPN, może wejść na teren więzienia już w ciągu najbliższego miesiąca, ale muszą zostać zakończone wymagane procedury urzędnicze. Zdaniem prof. Szwagrzyka, jego zespół rozpocznie poszukiwania w czerwcu lub w lipcu.

– To będą prace ziemne, a czy one się przerodzą w prace ekshumacyjne, tego nie wiem. Chciałbym, żeby tak było. Tak się stanie, jak znajdziemy szczątki – dodaje prof. Szwagrzyk, podkreślając, że pomysł przeprowadzenia badań na terenie Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów popierają władze placówki. 

W latach 1945-1956 na terenie mokotowskiego aresztu funkcjonowało więzienie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, w którym przetrzymywano tysiące żołnierzy Armii Krajowej i działaczy niepodległościowych. W lutym akt powołania Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL podpisał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza Witolda Pileckiego. CZYTAJ WIĘCEJ 

Źródło: Nasz Dziennik

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze