Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w TV Republika!

Aleksandra Robaczewska 15:10 26 lutego 2021
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej
W poniedziałek w całym kraju odbędą się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Nasza telewizja z okazji tego wydarzenia przygotowała specjalna ramówkę, na którą serdecznie państwa zapraszamy!

Jak zawsze startujemy o godzinie 7:00 transmisją mszy świętej z Jasnej Góry. Następnie przed telewizory zapraszamy państwa o godzinie 12:00, gdzie odbędą się Uroczystość przed Panteonem Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Nasza stacja wyświetli także dwa filmy dokumentalne. Pierwszy film pt. "Flotylla na straży Niepodległej" będzie pokazany o godzinie 1:45. Z kolei o godzinie 2:55 zapraszamy państwa na film pt. "SW - historia solidarności walczącej".

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Ten dzień został uchwalony przez Parlament i jest obchodzony od 2011 roku. Święto przypada w rocznicę stracenia w 1951 roku siedmiu przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.  Na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na Łukaszu Cieplińskim, Adamie Lazarowiczu, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Rzepce, Franciszku Błażeju, Józefie Batorym i Karolu Chmielu.

Mianem „Żołnierzy Wyklętych” określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze