Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamieszki w Portland: zniszczone szyby, graffiti na budynkach. Są aresztowania

ajg 14:30 28 lutego 2021
Portland w stanie OregonPixabay
Przeciwnicy nowej polityki imigracyjnej USA oraz działań federalnej agencji ds. imigracji i ceł (ICE) przemaszerowali przez centrum Portland, niszcząc witryny sklepowe i malując sprayami fasady budynków - informuje portal foxnews.com.

Około 150. osób protestowało w sobotę wieczorem przeciwko decyzji administracji Joe Bidena o otwarciu schronisk na nieletnich migrantów pozbawionych opieki. Demonstracja przerodziła się w zamieszki, w wyniku których uszkodzono witryny takich przedsiębiorstw jak Starbucks, Chipotle, czy Umpqua Bank.

Rozbito również szyby w kilku sklepach oraz kawiarniach, zaś fasady budynków zostały wymazane sprayami. Na budynku ICE pojawiły się z kolei napisy nawołujące do zamknięcia schronisk dla młodocianych migrantów („Żadnych dzieci w klatkach” - głosiło jedno z haseł).

W wyniku działań policji aresztowano dwie osoby. Policja nie wyklucza jednak kolejnych zatrzymań.

Zamieszki w Portland trwają od maja zeszłego roku, kiedy to podczas zatrzymania doszło do zabójstwa George'a Floyda. Wywołało to liczne protesty, nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Według władz stanowych, zamieszki w Portland spowodowały straty na co najmniej 2,3 mln dolarów. Dane te dotyczą jednak jedynie uszkodzeń w budynkach federalnych.

- Tracimy cały dzień, gdy dochodzi do zamieszek - powiedział Jim Rice, właściciel Fields Bar and Grill, jednej z lokalnych stacji telewizyjnych. „Odbija się to na pensji moich pracowników” - podkreślił i dodał, że taka sytuacja trwa już od dziewięciu miesięcy.

 

Źródło: foxnews.com/TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze