Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zamach w stolicy Somalii. Ponad 50 ofiar

ajg 7:32 6 marca 2021
Okolice miejsca zamachuFot. PAP/EPA/SAID YUSUF WARSAME
Co najmniej 21 osób zginęło, a ponad 30 zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym w stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowała w piątek wieczorem miejscowa policja. Władze podkreślają, że ofiar ataku może być więcej.

Celem ataku była popularna restauracja, odwiedzana głównie przez urzędników rządowych i funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. „Trudno sobie nawet wyobrazić jak potężna była ta eksplozja” - powiedział oficer stołecznej policji Ali Hassan. Dodał, że pod gruzami mogą znajdować się ciała kolejnych ofiar.

Agencja dpa przypomina, że był to już drugi atak bombowy na tę restaurację.

Sprzymierzona z Al-Kaidą somalijska islamistyczna grupa Al-Szabab przyznała się za pośrednictwem swojej stacji radiowej do przeprowadzenia piątkowego zamachu.

Somalia jest pogrążona w krwawej wojnie domowej od 1991 roku. Choć ekstremiści ponieśli straty w ostatnich latach, ich ugrupowanie nadal przeprowadza krwawe ataki w wielu rejonach kraju. Walczą oni o narzucenie Somalii surowej wersji islamu i obalenie prozachodniego rządu.

Najkrwawszy w historii Somalii podwójny zamach przy użyciu dwóch ciężarówek z materiałami wybuchowymi, do którego doszło w październiku 2017 roku w Mogadiszu, kosztował życie 512 osób; 295 osób zostało rannych.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze