Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zakaz plakatów abortowanych płodów. Organizacje pro life są przeciwne

Anna Kowalska 12:35 8 stycznia 2021
B.Lewandowski: "Bardziej drastyczne organizacje nie są poruszane."wikimedia commons
Wszechobecne plakaty pokazujące drastyczne zdjęcia są coraz bardziej krytykowane. Ruch Szymona Hołowni Polska2050 chce zakazać rozprzestrzeniania obrazów, natomiast organizacje pro life są temu przeciwne i nie chcą do tego dopuścić.

"Chcemy postawić tamę wizualnym sadystom, którzy napawają się drastycznymi zdjęciami rozszarpanych płodów" - napisała Gill- Piątek na swoim twitterze. Posłanka z ruchu Szymona Hołowni głośno zaznaczyła, że ten rodzaj przekonywania ludzi do swoich poglądów jest nieetyczny.
Poparł ją także Rafał Komarewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, który na konferencji wygłosił, że kłóci się to także z zasadami współżycia społecznego, zachowaniem spokoju i porządku publicznego.


Organizacja Ordo Iuris jest przeciwna.

" Nakazanie zdjęcia plakatów, które według szeregów sądów prawnych są zgodne z prawem, wydaje się nieuprawnione, mamy jednolitą linię orzeczniczą" - powiedział jeden z prawników organizacji Ordo Iuris.

" Te obrazy w ramach kampanii informującej czym jest aborcja, zostają pod ochroną wyrażania poglądów, nie są wykroczeniami. Oczywiście materiały wzbudzają kontrowersje i emocje, ale jest to uprawnione w demokratycznym Państwie. Takimi obrazami można się posługiwać, podobne obrazy są na paczkach papierosów, tylko dotyczą one skutków palenia." - dodał reprezentant fundacji.

Materiały nie mają złego wpływu na psychikę małoletnich.

"Według wielu psychologów badających działania organizacji Pro-Prawo do życia, takie zdjęcia nie mają wpływu na psychikę dzieci. Dzieci są narażone na szereg gorszych obrazów, chociażby w grach komputerowych" - oznajmił Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.
"Informacja na temat, do czego prowadzi aborcja, powinna też skłaniać do rozmów, nikt ze świadków przeciwników tych plakatów nie potrafił wskazać negatywnych skutków na psychikę dzieci, byłbym daleko ostrożny od formułowania takich tez" - dodał.


Są gorsze plakaty.

"Bardziej drastyczne organizacje nie są poruszane, argumenty na ich temat nie są podnoszone. Zawsze, jeśli chodzi o pro- life to jest tyle opinii, a proszę zwrócić uwagę na bardzo drastyczne kampanie dotyczące ferm futerkowych. Tutaj jest cisza." - stwierdził adwokat Ordo Iuris.

Czy ruch Szymona Hołowni uzyska więcej zwolenników, czy przeciwników? Strajk kobiet z dnia 19 listopada 2020 roku wzbudził ogromną kontrowersję wokół tematu aborcji, a także wolności słowa i czynu. Kampanie popierające ruch antyaborcyjny są przeciwne usuwaniu plakatów, ich zdaniem na pierwszym miejscu jest edukacja i obrona życia człowieka od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

Źródło: tv republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze