Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaduszki ku czci Żołnierzy Wyklętych

7:00 10 listopada 2017
fot: wikimedia commons
Koncerty patriotyczne, widowisko teatralno-muzyczne oraz żywa lekcja tej karty naszej historii, która przez lata była zakłamywana – to wszystko odbędzie się w ramach inicjatywy „Zaduszek ku czci Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie organizowane jest dzisiaj na terenie tworzącego się Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL-u w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 37.

Bohaterowie, którzy walczyli najpierw z niemieckim, a później sowieckim okupantem, mieli zostać usunięci ze świadomości Polaków, a pamięć o nich miała wylądować na śmietniku historii. To był wyrok, jaki na wszystkich Żołnierzy Niezłomnych wydali komuniści.

Jednak po latach kłamstw i poniżeń prawda zatriumfowała, a „zakopana pamięć” okazała się ziarnem, którego owoce możemy dziś zbierać. O bohaterach walk o niepodległość mówi się coraz więcej, organizowane są różne inicjatywy mające przybliżać ich sylwetki oraz odkłamywać dziesiątki lat propagandy wymierzonej przeciwko nim.

Kolejnym takim wydarzeniem są „Zaduszki ku czci Żołnierzy Wyklętych”, organizowane po raz pierwszy na terenie byłego Aresztu Śledczego przy ul. Rakowieckiej 37

 

 


Źródło: Jan Przemyłski / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze