Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wysadzali bankomaty. Teraz mogą zostać wsadzeni do więzienia

jm 19:21 12 kwietnia 2021
Policjanci zabezpieczyli samochód i narzędzia służące do włamańFot. pixabay/jarmoluk
Policjanci z Poznania zatrzymali czterech mieszkańców. Recydywiści wysadzali bankomaty i kradli pieniądze. Według wstępnych szacunków, mężczyźni zrabowali łącznie około 1,5 mln złotych.

Recydywiści: Mariusz G, Marek S, Sławomir B. oraz Krzysztof R. poznali się w różnych zakładach karnych w Polsce. Odsiadywali wyroki za przestępstwa kryminalne. Po wyjściu na wolność nawiązali kontakt i zaczęli okradać bankomaty.

Mężczyznom, od 2 do 23 marca, udało się najprawdopodobniej wysadzić sześć bankomatów na terenie województw: wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Mają na swoim koncie kradzież 1,5 mln zł w gotówcePodczas akcji policjanci przeszukali wiele pomieszczeń i obiektów.

Przez jeden z otworów w maszynie, często poszerzany wiertarką, wtłaczali gaz, który po chwili detonowali. Wybuch był na tyle silny, że niszczył zabezpieczenia. Jednak nie uszkadzał przy tym znajdującej się w bankomacie gotówki. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyznom zostały przedstawione zarzuty włamań przy wykorzystaniu metody wybuchowej.

Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował wszystkich zatrzymanych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: policja.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze