Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Włoskie szkoły: 80 procent rodziców popiera otwarcie we wrześniu

ASy 11:20 2 sierpnia 2020
51 procent rodziców pośle dzieci do szkołyPixabay.com
Już ponad 85 procent włoskich rodziców opowiedziało się za decyzją dotyczącą ponownego otwarcia szkół, a aż 60 procent pozytywnie oceniło przebieg zdalnego nauczania w czasie pandemii.

Badania przeprowadził Instytut IZI. Na ich podstawie wskazano też, że 51 procent rodziców pośle dzieci do szkoły w czasie trwania koronawirusa, jeżeli Ministerstwo Oświaty odpowiednio zadba o bezpieczeństwo sanitarne szkół, natomiast 34 procent zrobi to bez względu na okoliczności, ponieważ uważa nauczanie w szkole za niezastąpione w porównaniu z tym odbywającym się w domu.

Zdalne nauczanie negatywnie oceniło 39 procent ankietowanych, sugerując się tu kryterium negatywnych skutków braku kontaktu bezpośredniego, a także nierównością w dostępie do sprzętu umożliwiającego sprawne nauczanie on-line. 20 procent włoskich rodziców oceniła, że poziom przygotowania nauczycieli do takiego trybu również pozostawiał wiele do życzenia.

15 procent badanych opowiada się natomiast przeciw powrocie do szkół, który ma nastąpić 14 września. Powodem jest brak zagwarantowania uczniom bezpieczeństwa zdrowotnego podczas pandemii.

Rzymskie Ministerstwo Oświaty opracowuje właśnie zasady powrotu do placówek szkolnych. Klasy mają być mniej liczne, a ławki jednoosobowe. Ponadto rozważa się możliwość wprowadzenia jednego dnia w tygodniu nauki zdalnej dla uczniów powyżej 14 lat.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze