Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Witek: Marszałek Piłsudski całe życie poświęcił Polsce. Warto czerpać z niego inspirację

JJ 17:09 19 września 2020
Uroczystość odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w PolkowicachFot. PAP/Maciej Kulczyński
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oceniła, że warto z życia marszałka Piłsudskiego czerpać inspirację. – On się wyróżniał w swoim pokoleniu, on zawsze widział dalej niż ci, którzy byli obok niego. I to zachęca nas do patrzenia długofalowego – powiedziała w Polkowicach.

W sobotę marszałek Witek uczestniczyła w uroczystym odsłonięciu pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Monument powstał z inicjatywy społecznego komitetu budowy pomnika i został sfinansowany ze zbiórek darczyńców oraz osób prywatnych.

Marszałek Sejmu oceniła, że warto z życia marszałka Piłsudskiego czerpać inspirację, ponieważ to wyjątkowy człowiek, patriota, który całe swoje życie poświęcił Polsce.

– On się wyróżniał w swoim pokoleniu, on zawsze widział dalej niż ci, którzy byli obok niego. I to zachęca nas do patrzenia długofalowego. Nie tylko tego, co jest tu i teraz, ale co będzie w dalszej perspektywie. Wszyscy, którzy dziś rządzą, także ci tu, lokalnie, muszą mieć na uwadze, że przyjdą po nas następne pokolenia. I naszym obowiązkiem jest pozostawić im coś dobrego po sobie - powiedziała Witek.

Pomnik marszałka Piłsudskiego w Polkowicach

Marszałek Sejmu oceniła, że właśnie takim dziełem dla następnych pokoleń jest pomnik Piłsudskiego w Polkowicach, dlatego dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania.

– Ten pomnik i cała oprawa dzisiejszego wydarzenia, uroczystości, pokazuje, jak wielką wagę państwo do tego przywiązujecie. Dlatego jeszcze raz gratuluję i bardzo serdecznie dziękuję - mówiła Witek.

Podkreśliła, że jest niezwykle dumna, iż mieszka w Zagłębiu Miedziowym, w którym – jak oceniła - bardzo pielęgnowane są wartości patriotyczne, a różne środowiska dorosłych, w tym m.in. górnicy, działacze związkowi przekazują je młodym osobom.

– Na każdym kroku państwo pokazujecie, że macie ten patriotyzm w sercu. Tak wychowujecie młode pokolenie, pamiętacie o przeszłości, pamiętacie o ważnych wydarzeniach, pamiętacie o naszych bohaterach. I szukacie takich możliwości, by móc im nie tylko podziękować. Bo ten pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego jest podziękowaniem naszego pokolenia dla pokolenia, z którego on się wywodził, które poniosło naprawdę najwyższą ofiarę. Jest on także symbolem tego, że ciągle chcemy trwać w tych wartościach uniwersalnych, które są ważne dla nas wszystkich - powiedziała Witek.

"My, Polacy, znamy swoje korzenie"

Podkreśliła, że my, Polacy, znamy swoje korzenie, naszą ponadtysiącpięćdziesięcioletnią tradycję i jesteśmy silnym narodem o bardzo silnych korzeniach.

– Te pomniki, te kamienie, które będą mówić wtedy, kiedy my nie będziemy już mówić, są bardzo ważne. Chciałam podziękować przy tej okazji i pomysłodawcom i realizatorom i wszystkim państwu, którzy pomagaliście w tym dziele, by ten pomnik mógł tutaj stanąć w hołdzie marszałkowi Piłsudskiemu. Mam olbrzymią nadzieję, że będzie miejscem, gdzie będziecie państwo mogli zatrzymać się na chwilę, złożyć kwiaty przy innych ważnych, historycznych wydarzeniach, świętach państwowych - powiedziała Witek.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze