Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wiosna idzie do nas piechotą. W weekend nawet -12 stopni

mm 16:38 5 marca 2021
W weekend w całym kraju deszcz ze śniegiem oraz sam śniegFot. PAP/Darek Delmanowicz
W weekend niemal w całym kraju jeszcze zimowa aura. Na wschodzie kraju i w kotlinach górskich do -8 st C, w Tatrach nawet -12. W poniedziałek i wtorek niewiele lepiej.

W weekend w całym kraju możemy się spodziewać deszczu ze śniegiem, a nocami oraz na północy Polski samego śniegu. Nocami mróz, szczególnie na wschodzie oraz w kotlinach górskich. Najwięcej słońca na zachodzie i południu, w dzień będzie tam nawet 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, a okresami silny i porywisty. Nad morzem porywy mogą sięgać nawet 80 km/h, w górach do 70 km/h, powodując zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę ciśnienie będzie powoli spadać. Temperatura maksymalna od zera stopni w Suwałkach, Kielcach i Krakowie, przez dwa stopnie w Warszawie do pięciu stopni w Szczecinie, Zielonej Górze. Najchłodniej będzie w Zakopanem (-4 st. C.). W wysokich partiach Beskidów temperatura może spaść do -8, a na szczytach Tatr do -12 st. C.

W niedzielę ciśnienie początkowo będzie spadać, potem wzrośnie. Temperatury podobne jak dzień wcześniej. Najcieplej będzie w województwach śląskim, dolnośląskim i opolskim, gdzie w miejscach temperatura osiągnie 6 st. C.

Źródło: IMGW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze