Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WHO: Liczba zakażeń koronawirusem rośnie po raz pierwszy od niemal dwóch miesięcy

mm 19:35 1 marca 2021
Przyczyną nowej fali infekcji są nowe warianty koronawirusa i niestosowanie się do nakazów sanitarnychFot. Flickr/DUBOIS laurent
Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że w ubiegłym tygodniu liczba zakażeń koronawirusem na świecie zaczęła rosnąć po raz pierwszy od siedmiu tygodni.

Ghebreyesus powiedział, że przyczyną kolejnej rosnącej fali infekcji jest zarówno pojawienie się nowych wariantów koronawirusa, jak i fakt, że wielu ludzi „opuściło gardę” i przestało stosować się do nakazów sanitarnych. Dodał, że ponowny wzrost liczby zakażeń jest „rozczarowujący, ale nie zaskakujący” i wezwał rządy państw, by nie znosiły restrykcji mających ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii.

Szef WHO nazwał „godnym pożałowania” fakt, że pewne zamożne państwa decydują się najpierw szczepić na Covid-19 tę część populacji własnego kraju, która nie należy do żadnej grupy ryzyka, zamiast zagwarantować szczepionki pracownikom służby zdrowia w innych krajach.

– Walczymy z globalnym kryzysem, który wymaga globalnej, spójnej i skoordynowanej reakcji – podkreślił.

Tedros Adhanom Ghebreyesus apeluje od dłuższego czasu do zamożnych państw, które zamówiły dostawy szczepionek przekraczające ich obecne potrzeby, by udostępniły jak najszybciej nadwyżki programowi COVAX.

Dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan ocenił, że liczenie na to, iż pandemia skończy się pod koniec tego roku jest „przedwczesne i nierealistyczne”. Dodał jednak, że eksperci WHO „zaczynają otrzymywać dane, wskazujące na to, iż szczepionka wpływa na (rozprzestrzenianie się) wirusa”.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze