Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wałęsa chce "skończyć Cenckiewicza" i żąda wycofania ze sprzedaży książki "Wałęsa. Człowiek z teczki"

ap 19:31 21 grudnia 2013
zrzut ze strony http://www.zysk.com.pl/pl/
Były prezydent Lech Wałęsa grozi historykowi Sławomirowi Cenckiewiczowi, autorowi książki "Wałęsa. Człowiek z teczki" oraz żąda wycofania jej ze sprzedaży. Szef wydawnictwa nie widzi ku temu powodu.

"kto zostanie rozjechany to spoko .prawda zwyciezy Ja pisze ksiazki a nie książka , a wiec calosc .Obiecalem jak skoncze Wyszkowskiego to nastepny bedzie Cenckiewicz i dotrzymymam slowa". (pisownia oryginalna -red.).

Taka treść pojawiła się wczoraj na portalu Wykop.pl, na którym od pewnego czasu były prezydent publikuje zdjęcia i teksty. Tajemniczy wpis wyjaśniła dzisiejsza aktywność Wałęsy, który opublikował treść listu, który wysłał do wydawnictwa Zysk i Ska. To właśnie to wydawnictwo jest wydawcą książki Sławomira Cenckiewicza „Wałęsa. Człowiek z teczki”.

"Niniejszym informuję, że w wydanych i rozprowadzanymi przez Państwa wydawnictwo książkach, dotyczących mojej osoby, zapisane skandaliczne pomówienia i jawne kłamstwa, godzące w moje dobre imię i w faktografię historyczną" - czytamy w liście. "W związku z powyższym - pisał dalej Wałęsa - żądam kategorycznie wycofania w ciągu 14 dni ww. książek o charakterze paszkwili z obiegu oraz publicznego przeproszenia w związku ze szkalowaniem mojej osoby. W przeciwnym razie wejdę na drogę formalno-prawną w celu uzyskania wskazanego celu i stosownego zadośćuczynienia, w tym adekwatnego odszkodowania". Na odpowiedź zwrotną były prezydent dał wydawnictwu czas do 15 stycznia.

Szef wydawnictwa Tadeusz Zysk już zapowiedział, że żądania Wałęsy nie zostaną spełnione. - Oficjalną odpowiedź przygotujemy w poniedziałek. Teraz mogę tylko powiedzieć, że Lech Wałęsa w swoim liście nie wskazał, w którym miejscu autor, dr Cenckiewicz miał, jego zdaniem, napisać nieprawdę. Nie widzę w tym momencie powodów by podejmować jakieś czynności związane z tą publikacą – powiedział w wywiadzie dla Tygodnika „Do Rzeczy”. Dodał, że w piśmie poprosi Wałęsę o doprecyzowanie, które treści zamieszczone w książce nie są zgodne z prawdą. Dopiero wówczas będzie można się do nich odpowiednio ustosunkować.

Źródło: http://www.wykop.pl/ludzie/lechwalesa/, niezalezna.pl, dorzeczy.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze