Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! „Zjawiska mogą zagrażać mieniu, zdrowiu i życiu”. Na Pomorzu, dziecko zostało rażone piorunem

PR 16:55 3 sierpnia 2018
pixabay
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia dla 101 powiatów. Na tych terenach zachodzi ryzyko niebezpiecznych zjawisk pogodowych, które mogą zagrażać mieniu, zdrowiu i życiu.

W miejscowości Pasieka koło Miastka na Pomorzu, piorun poraził 11-latka. Chłopiec przeżył, ale stracił przytomność, został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na badania do szpitala w Gdańsku. 

Według wstępnych ustaleń policji, do porażenia piorunem miało dojść, gdy dzieci bawiły się w domku na drzewie. Gdy przyszło załamanie pogody, nie zdążyły się schować. Strażacy przypominają, że okolice drzew to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc w czasie wyładowań atmosferycznych. 

W czasie burzy nigdy nie wolno się kąpać na otwartych zbiornikach, należy też unikać urządzeń elektrycznych i zawsze szukać schronienia w budynkach lub samochodach.

 

Zagrożone burzami są obecnie województwa: mazowieckie, łódzkie oraz niemal całe Podlasie. Ostrzeżenia IMiGW dotyczą również północnej części województwa lubelskiego i wschodniej część warmińsko-mazurskiego. Burzom mogą towarzyszyć porywiste wiatry oraz grad.

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami oraz zagrażającymi zdrowiu upałami.

mapa_670_08

(źródło: pogodynka.pl)

 

 

Źródło: IMGW, IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze