Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA! Upały, burze i ... Ostrzeżenia IMGW dla niemal całego kraju

M.N. 16:04 27 sierpnia 2019
pixabay.com
IMGW ostrzega przed upałami prawie w całym kraju. Drugi stopień zagrożenia obowiązuje w Polsce centralnej i zachodniej. Zagrożenia nie ma tylko na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. W województwach południowych i zachodnich prognozowane są też burze z gradem.

IMGW wydał we wtorek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla 13 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego - oprócz powiatów wschodnich, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i zachodnich powiatów woj. podkarpackiego.

Na tych obszarach temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 st. do 31 st. W nocy termometry pokażą minimum od 18 st. do 20 st.

Dodatkowo w części tych województw obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Dotyczy to województwa lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i zachodnich powiatów woj. podkarpackiego. Tam prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 70 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem obowiązują w woj. podkarpackim, lubelskim, wschodnich powiatach woj. mazowieckiego i zachodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego. W tych województwach temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 st. do 32 st. Termometry w nocy pokażą minimum od 16 st. do 18 st.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze