Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

UWAGA Polacy! Przed nami burze i ulewy...

M.N. 9:54 7 września 2019
pixabay.com
Jak informuje IMGW, na zachodzie i północnym wschodzie Europy dominują wyże, pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże, większe przejaśnienia na wschodzie, wybrzeżu oraz krańcach północno-zachodnich. Opady deszczu, zwłaszcza na obszarze od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę, po Pomorze i Kujawy, a także miejscami na południowym wschodzie. W rejonie Karpat możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna od 12 st. na Przedgórzu Sudeckim, do 14 st., 16 st. na Dolnym Śląsku oraz miejscami w Wielkopolsce do 21 st., 24 st. w województwach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się z przewagą kierunku południowego. Podczas burz wiatr porywisty.

W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu, głównie na obszarze od Pomorza i Warmii, przez Kujawy, Mazowsze, Ziemię Łódzką, po Górny Śląsk i Małopolskę. W Karpatach możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm, w Karpatach do 20 mm. Na pozostałym obszarze miejscami większe przejaśnienia i opady tylko miejscami. Temperatura minimalna od 9 st. lokalnie na Pomorzu i Przedgórzu Sudeckim do 15 st., 16 st. na wschodzie i południowym wschodzie. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Podczas burz wiatr porywisty.

 

Źródło: IMGW, IAR, media

Wczytuję ocenę...
TAGI: burze, pogoda


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze