Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Urszula Rusecka: musimy być czujni, przez wzgląd na nasze położenie geopolityczne

K.B. 18:57 17 września 2019
Telewizja Republika
Gościem red.Marcina Bąka w programie Wolne Głosy była Urszula Rusecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Przewodnicząca Komisji Społecznej i Rodzinnej.- Nie możemy zapominać historii. Musimy uczyć młode pokolenie o tym, że to był tragiczny dzień, w którym rozszarpano nasz kraj. To jest pora, aby wrócić do dobrych lekcji historii, aby mieć dobre sojusze, ale też być czujnym, przez wzgląd na nasze położenie geopolityczne.

– Warto mieć dobre sojusze, tak jak sojusznika, którego mamy w postaci USA. Nie możemy zapominać historii. Musimy uczyć młode pokolenie o tym, że to był tragiczny dzień, w którym rozszarpano nasz kraj. To jest pora, aby wrócić do dobrych lekcji historii, aby miec dobre sojusze, ale tez być czujnym, przez wzgląd na nasze położenie geopolityczne. Jesteśmy między dwoma mocarstwami i zawsze jestesmy dla nich łatwym kęskiem, może niekoniecznie politycznym , ale na pewno gospodarczym i kulturowym. Musimy więc dbać o swoją tożsamość, o swoja religię i o swoją historię- powiedziała Rusecka.

– Jak mówił Lech Kaczyński zawsze musimy wracać do historii, bo jest pewna cykliczność i powtarzalność tej historii. Jesteśmy w okresie przedwyborczym, okresie tak ważnym dla Polaków, a widzimy jak zachowują się nasi oponenci, choćby nawet w PE, jak donoszą na to, co dzieje sie w naszym kraju, czyli nie ma tej jedności. Oni działają w imię własnych, prywatnych interesów przewidzianych tylko na to, aby wygrać wybory i oczerniają nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jest to karygodne i niedopuszczalne. Wypowiedź Biedronia, jednego z liderów Lewicy, który powiedział, że on nie dopuści do tego, żeby komisarzem ds rolnictwa był Polak, w momencie kiedy wiemy, że mamy szansę na objęcie tak ważnego stanowiska- skomentowała Urszula Rusecka w Telewizji Republika.

"Demografia jest wyzwaniem ważniejszym dla Europy niż ochrona środowiska. Na trzecim Szczycie Demograficznym w Budapeszcie mieliśmy się czym pochwalić. 4 lata temu polski rząd postawił na stworzenie prawdziwego systemu rozwoju społecznego i wsparcia rodziny. Od rodziny wszystko się zaczyna i kiedy w nią inwestujemy, nasze społeczeństwo się rozwija"

Program 500+ to już ponad 77 milardów złotych, zwracających polskiej rodzininie godność. Nie zatrzymujemy się tylko na tym programie, bo aby wspierac rodziny, musimy opiekować się nimi od początku. Musimy młodym stwarzać warunki do nauki, do wychowania, potem do dobrego mieszkania, jak również opiekować się seniorami. Po tym co zastaliśmy te 4 lata temu, ale również żeby te programy społeczne mogły byc realizowane, musimy postawić też na gospodarkę. Zmienilismy spojrzenie na rodzinę i na gospodarkę. Bo 500+ mimo wspaniałych korzyści dla rodziny, napędził również gospodarkę- powiedziała Przewodnicząca Komisji Społecznej i Rodzinnej Urszula Rusecka.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze