Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump też ma swoich "totalsów", ale szanse na impeachment są niewielkie

JJ 12:48 24 stycznia 2020
Zdj. Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0, Flickr
Zdaniem Partii Demokratycznej, prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump nadużył władzy w sposób uzasadniający usunięcie z urzędu- donoszą media. Demokraci przedstawili w Senacie swoje stanowisko, jednak argumenty zespołu oskarżycieli nie przekonały Republikanów.

Zespół został wyłoniony przez przewodniczącą Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi. W czwartek Demokraci koncentrowali się na artykule impeachmentu Trumpa zarzucającym prezydentowi nadużycie władzy w aferze ukraińskiej. W ocenie Partii Demokratycznej, amerykański przywódca w aferze ukraińskiej złamał prawo w tak rażący sposób, że Kongres powinien odsunąć go od władzy na podstawie konstytucji. Swoją argumentację zespół opierał głównie na zeznaniach świadków złożonych podczas dochodzenia.

Z argumentami nie zgodzili się Republikanie, którzy w działaniach Donalda Trumpa nie znajdują niczego, co mogłoby uzasadniać usunięcie polityka z urzędu.

Po prezentacji stanowisk stron i udzieleniu przez nie odpowiedzi na pytania Senat prawdopodobnie w przyszłym tygodniu ponownie rozpatrzy postulat grupy oskarżycieli w procesie senackim, aby wezwać dodatkowych świadków, m.in. Johna Boltona, byłego prezydenckiego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego, którego Demokraci uważają za kluczowego świadka.

Do usunięcia prezydenta z urzędu potrzeba większości dwóch trzecich, czyli 67, głosów w Senacie. Ponieważ w izbie Kongresu Republikanie mają przewagą, Donald Trump najprawdopodobniej zostanie uniewinniony i dokończy swoją kadencję.

 

 

Źródło: rmf24, media

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze