Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Trump nie przyjedzie do Danii. Prezydent USA mocno o premier Danii

AS 21:23 21 sierpnia 2019
flickr
Prezydent Donald Trump obarczył premier Danii winą za odwołanie jego wizyty w tym kraju. Według amerykańskiego prezydenta sposób, w jaki zareagowała na jego propozycję zakupu Grenlandii, był obraźliwy dla Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump miał udać się do Kopenhagi na początku września, po wizycie w Polsce. We wtorek odwołał jednak podróż do Danii, wskazując na wypowiedź premier tego kraju Mette Frederiksen, która pomysł zakupu przez Stany Zjednoczone Grenlandii uznała za absurdalny.

- Określenie premier Danii pomysłu zakupu Grenlandii mianem absurdalnego było złośliwe. To było niewłaściwe. Wystarczyło by powiedziała, że nie są zainteresowani - tłumaczył amerykański prezydent.

Donald Trump dodał, że poprzedni amerykańscy prezydenci, w tym Harry Truman, także opowiadali się za zakupem Grenlandii. - Uważam to za dobry pomysł, ponieważ Dania dopłaca do Grenlandii co roku 700 milionów dolarów - powiedział Donald Trump.

- Ale jeśli nie chcą, to powinni byli powiedzieć, że nie są zainteresowani zamiast określać ten pomysł mianem absurdalnego - mówił prezydent dodając, że nie pozwoli, by w ten sposób traktowano Stany Zjednoczone.

 

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze