Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tragedia w Zakopanem. Abp Jędraszewski: Pragnę wyrazić moje głębokie współczucie i żal

AS 15:40 23 sierpnia 2019
flickr
Arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski złożył kondolencje rodzinom ofiar wczorajszej tragicznej burzy w Zakopanem. Podziękował wszystkim, którzy zaangażowani byli w akcję ratunkową i poszukiwawczą, a także polecił wszystkich cierpiących Bogu Miłosiernemu za przyczyną Najświętszej Maryi Panny Królowej Tatr.

Arcybiskup Marek Jędraszewski w nagraniu opublikowanym na stronie Archidiecezji Krakowskiej wezwał do modlitwy za poszkodowanych, zaginionych i zmarłych. 

– Jako arcybiskup metropolita tej archidiecezji, wraz z wszystkimi wiernymi, pragnę wyrazić moje głębokie współczucie i żal, a jednocześnie solidarność z osobami, których ta tragedia dotknęła. Pragniemy modlić się za tych, którzy stracili swoje życie, zwłaszcza za dzieci, pragniemy modlić się za osoby zaginione, ciągle jeszcze poszukiwane, za osoby znajdujące się w szpitalach, które naszego wsparcia bardzo potrzebują, by mogły wrócić do pełni zdrowia i swoich najbliższych" – mówił duchowny.

Ratownicy w Tatrach wykorzystując śmigłowiec, kontynuują akcję poszukiwawczą osób, które mogły na noc pozostać w górach. Sprawdzona zostanie północna część Giewontu, Hala Kondratowa oraz rejony Tatr Zachodnich. Rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo poinformowała IAR, że poszukiwane są trzy osoby.

 

Gwałtowna burza rozpoczęła się wczoraj o 13:30. Trwała około godziny. Piorun uderzył między innymi w Hali Kondratowej oraz w kopułę szczytową Giewontu, rażąc kolejno osoby trzymające się łańcuchów. Po słowackiej stronie Tatr zginął czeski turysta, a dwie osoby zostały ranne.

Z danych przekazanych przez TOPR wynika, że we wczorajszej akcji ratowniczej brało udział ponad ponad 180 ratowników. Wicedyrektor zakopiańskiego szpitala doktor Małgorzata Czaplińska. Powiedziała, że do miejscowej placówki trafiło 156 osób. Obecnie w szpitalu przebywają 22 osoby poszkodowane w wyniku wczorajszych wyładowań.

Ranni, w razie konieczności, trafiali także do innych placówek medycznych. Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula ogłosił na terenie miasta trzydniową żałobę. Będzie ona trwać od dziś do 25 sierpnia.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze