Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

To już pewne: będą "trzynastki" dla emerytów i rencistów! Prezydent podpisał ustawę

JJ 17:12 25 lutego 2020
wikimedia commons
Emeryci i renciści corocznie będą otrzymywać dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury – przewiduje ustawa podpisana we wtorek przez prezydenta Andrzeja Dudę. Większość "trzynastek" zostanie wypłacona w kwietniu. W tym roku dodatkowe świadczenia wyniosą 1200 zł brutto.

Uroczyste podpisanie przez prezydenta ustawy o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów odbyło się w hali widowiskowej Aqua Park w Żyrardowie (woj. mazowieckie).

Zgodnie z ustawą trzynaste emerytury będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2020 r. będzie to 1200 zł brutto.

– Cieszę się, że jesteście w tym momencie, który dla nas wszystkich jest momentem ważnym, kiedy możemy zrealizować to, co bardzo istotne w każdym praworządnym państwie, które chce aby jego gospodarka była ukształtowana na zasadzie tzw. społecznej, społecznej gospodarki rynkowej- powiedział Andrzej Duda, zwracając się do zebranych.

– Piękne spotkanie, takie całkowicie międzypokoleniowe. Rzeczywiście bo chyba wszystkie pokolenia, z tego co widziałem, przechodząc tutaj przez salę, są obecne- podkreślił prezydent.

Dodatkowe świadczenia będą wypłacane z urzędu. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Z kwoty świadczenia nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje, nie będzie też ona wliczana do dochodu.

"Trzynastki" otrzymają osoby pobierające emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

Źródłem ich finansowania będą pieniądze Funduszu Solidarnościowego i budżetu państwa.

 

 

 

Źródło: PAP, 300polityka

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze