Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Terlikowski: Wszystkich Świętych to radosna uroczystość

dmc 10:31 31 października 2015
Tomasz Terlikowski TELEWIZJA REPUBLIKA
– Jutro wszyscy mamy imieniny. Uroczystość Wszystkich Świętych jest mocnym przypomnieniem, że wszyscy ci, którzy są już w niebie, cieszą się pełnią radości – mówił w sobotnim programie "Chłodnym Okiem" Tomasz Terlikowski.

Redaktor naczelny Telewizji Republika wyraził przekonanie, że mimo jesieni i nostalgicznej atmosfery 1 listopada obchodzimy bardzo radosny dzień, jeden z najważniejszych w roku. – Jakbym miał szukać święta, które jest kwintesencją polskości, to wskazałbym właśnie na Wszystkich Świętych – mówił.

– W naszej tradycji narodowej jest to dzień, w którym wspominamy naszych bliskich, naszych bohaterów i widzimy ciągłość. Nawiedzenie cmentarza, uczestnictwo we Mszach świętych i jutrzejszych procesjach jest niezwykle polskie – dodał publicysta.

Wszystkich Świętych to uroczystość obchodzona 1 listopada ku czci wszystkich znanych i nieznanych z imienia świętych. Z kolei dzień później ,2 listopada w Dzień Zaduszny, Kościół katolicki wspomina i modli się za dusze wiernych zmarłych, którzy odeszli już z tego świata.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze