Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Tarcza Antykryzysowa naprawdę działa! Prezes ZUS potwierdza

JJ 20:12 6 czerwca 2020
Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)
Na antenie Polskiego Radia 24 prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska po raz pierwszy publicznie przedstawiła dziś sytuację dotyczącą wpływów składkowych za maj.

Przypomnijmy, że rząd, w ramach walki z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa i związanych z nią restrykcji i obostrzeń, rząd opracował pakiet rozwiązań, który ma pomóc przedsiębiorcom zachować płynność w funkcjonowaniu firm, jak również ochronić pracowników przed zwolnieniami. 

– Gdy porównamy maj do lutego, to w rejestrze mamy mniej płatników jedynie o 4,4 tys. W kwietniu i marcu były to wyższe wskaźniki. Można stwierdzić, że mamy do czynienia ze zwykłymi zmianami fluktuacyjnymi. 2 mln 700 tys. płatników to bardzo dobry wynik- podkreśliła prezes ZUS w Polskim Radiu 24. Jak wskazała Uścińska, za marzec do ZUS wpłynęło 1 mln 570 tys. wniosków o zwolnienie ze składek. 96 proc. z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie. Za kwiecień natomiast złożono 1 mln 700 tys. takich wniosków.

- W sumie z opłacania składek zwolniliśmy płatników na łączną sumę 7 mld 360 ml zł. Realizujemy także wnioski o świadczenie postojowe. Na to rozwiązanie złożono 1 mln 600 tys. wniosków. Dla 90 proc. ubiegających się przyznano już odpowiednie środki- mówiła rozmówczyni Polskiego Radia 24. Gertruda Uścińska wskazała, że sytuacja w kwestii liczby płatników składek jest ustabilizowana. Przy tym nie dochodzi do gwałtownego wyrejestrowania ubezpieczonych.

– Oznacza to, że ta ogromna pomoc w ramach tarczy antykryzysowej daje efekty. Zaproponowane formy wsparcia są dobrymi instrumentami dającymi poczucie stabilizacji- oceniła prezes ZUS. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze