Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szef MON: Wojska Obrony Terytorialnej rozwijają się bardzo dynamicznie

PR 13:35 21 listopada 2019
https://twitter.com/MON_GOV_PL
Obrona przed zagrożeniami hybrydowymi i tradycyjnymi była jednym z tematów spotkania Europejskiej Inicjatywy Współpracy Regionalnej Obrony Terytorialnej. W Zegrzu przedstawiciele formacji obrony z 14 państw Europy i świata wzięli udział w odprawie dowódców.

 

Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej Generał dywizji Wiesław Kukuła podkreślił, że wymiana doświadczeń jest szczególnie ważna dla sojuszniczych armii. Dodał, że w tego typu formacjach w naszej części Europy służy blisko 300 tysięcy żołnierzy.

 

Mariusz Błaszczak powiedział, że ta nowa formacja w polskiej armii dobrze sprawdza się także w czasie pokoju. Jako przykład podał pomoc mieszkańcom dotkniętym podtopieniami czy huraganami w południowo-wschodniej Polsce. - Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zdali egzamin celująco - ocenił szef MON.

 

 

Minister Obrony Narodowej dodał, że Wojska Obrony Terytorialnej rozwijają się bardzo dynamicznie. Jak podkreślił, w wojsku służy już 23 tysięcy żołnierzy WOT.

 

Spotkanie Europejskiej Inicjatywy Współpracy Regionalnej Obrony Terytorialnej jest organizowane po raz drugi. W tym roku forum rozszerzyło się o przedstawicieli formacji obrony terytorialnej z Gruzji i ze Szwajcarii. W przyszłym roku spotkanie inicjatywy zorganizują Węgry.

 

 

 

Czytaj także:

Premier Mateusz Morawiecki powołał kierownictwo KPRM. Jest zmiana...

Źródło: twitter.com/MON_GOV_PL, IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze