Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szczepienia przeciwko COVID-19. Jak zapisać się krok po kroku?

ASy 9:59 15 stycznia 2021
zdjęcie podglądowePikist
Tuż po północy 15 stycznia na stronie pacjent.gov.pl uruchomiono formularz zapisów na szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia. Jak zarejestrować się krok po kroku? Podpowiadamy.

Krok 1

Po wejściu na stronę pacjent.gov.pl pojawi się informacja o tym, że "Szczepienia przeciw COVID-19 będą odbywały się według kolejności wskazanej w Narodowym Programie Szczepień". W przypadku braku skierowania na szczepienie należy wypełnić formularz.

Krok 2

Pojawi się formularz zatytułowany "Zgłoszenie chęci szczepienia przeciw COVID-19". Należy w nim podać swoje imię, nazwisko, numer PESEL, kod pocztowy miejsca zamieszkania, adres e-mail oraz (opcjonalnie) numer telefonu. Następnie należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, aby przejść do następnego kroku.

Krok 3

Otrzymamy potwierdzenie zarejestrowania na szczepienie. Wtedy należy czekać wiadomości e-mail z linkiem ostatecznie potwierdzającym udział w szczepieniu.

Krok 4

Po otrzymaniu stosownego maila należy kliknąć w link aktywacyjny, który przekieruje nas z powrotem na stronę szczepimysie.pacjent.gov.pl.

Nie musimy szczepić się tam, gdzie jesteśmy zameldowani

W punkcie drugim następuje wybór miejsca i terminu szczepienia. Dworczyk zaznaczył, że nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani.

- W rejestracji możemy wybrać dowolny punkt w Polsce, w którym jest nam wygodnie zaszczepić się (...). Wybieramy dowolny punkt i datę tak by był wolny termin - powiedział Dworczyk.

Dzień przed ustalonym terminem szczepienia - dodał - osoba zarejestrowana otrzyma SMS z potwierdzeniem umówionej wizyty. Taki SMS z przypomnieniem przyjdzie także przed drugim terminem szczepienia - zaznaczył.

Źródło: onet.pl, gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze