Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Święto Żandarmerii Wojskowej z udziałem szefa MON

lml 16:12 13 czerwca 2017
mon.gov.pl
– Gdy dzisiaj witałem się z Waszymi sztandarami, gdy przechodziłem i witałem się, patrząc Wam w oczy, przypominałem sobie że widziałem Was wszędzie, na poligonach, miejscach ćwiczeń, miejscach, które ochranialiście, ale także w Kosowie, w Kuwejcie, w Afganistanie – mówił minister Antoni Macierewicz do zebranych na uroczystym apelu z okazji Święta Żandarmerii Wojskowej.

Minister Antoni Macierewicz, w asyście komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasza Połucha, wręczył zasłużonym żołnierzom odznaczenia resortowe oraz wyróżnienia. Żołnierze otrzymali Medale za Zasługi dla Obronności Kraju, Kordziki Honorowe Sił Zbrojnych RP, Odznaki Honorowe ŻW oraz Listy Gratulacyjne.  Wydziałowi Działań Specjalnych Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie nadano również tytuł honorowy „Przodującego pododdziału Żandarmerii Wojskowej”.

– Wszędzie tam, gdzie jest Wojsko Polskie, jest potrzebny wysiłek, jest potrzebna Wasza szczególna służba. A od kilku miesięcy ta służba przyjęła jeszcze dodatkowy, jeden ciężar, ale i wielkie wyróżnienie, to związane z ochroną wojsk NATO i wojsk amerykańskich w Polsce. Nie ma dnia żeby żandarmi nie byli wzywani do szczególnych działań z tym związanych. Każdy taki moment odnotowuje, każdemu takiemu momentowi się przyglądam, każdy taki moment waszej interwencji i wsparcia podziwiam. (...) Dzisiaj, jak mało która jednostka Wojska Polskiego, zasłużyliście na wyrazy podziwu, dumy i podziękowania. Składam je dzisiaj w imieniu rządu Rrzeczpospolitej stojąc przed Wami, dziękując Waszym przełożonym, Panu generałowi Połuchowi, Waszym dowódcom, ale przede wszystkim Panie i Panowie Żandarmi, Wam. Jesteśmy z Was dumni. Dziękuję! – mówił minister Antoni Macierewicz. 

Źródło: mon.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze