Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stankiewicz: Nie wyobrażam sobie, żeby taki marsz przeszedł przez Francję albo Niemcy nie pozostawiając za sobą zgliszczy

AS 8:44 12 listopada 2018
Telewizja Republika
Gościem Ilony Januszewskiej w poranku Telewizji Republika, była redaktor Ewa Stankiewicz, która wczorajsze dnia brała udział w Marszu Niepodległości – Nam Polakom, w tej części Europy jest potrzebne takie odwołanie, do takiej oprawy siły a przy okazji niezwykle pokojowe. Nie wyobrażam sobie, żeby taki marsz przeszedł przez Francję albo Niemcy nie pozostawiając za sobą zgliszczy - oceniła.

Jak zareagowałaś na informacje, że Hanna Gronkiewicz Waltz zakazuje Marszu Niepodległości? - zapytała Ilona Januszewska. 

– To jest raczej smutne, że ktoś o tak wąskich horyzontach myślowych stoi na czele miasta - stolicy Polski. Ktoś taki mały podejmuje taką decyzję chyba ze strachu. W Święto Niepodległości robić takiego coś Polakom... - mówiła Ewa Stankiewicz. 

– To są postkomunistyczne elity, jeżeli chodzi o mentalność. A nawet ja bym się odwołała do postfaszystowskich, idąc ich narracją.  (...) Kobieta, która potrafi ufundować na koncert Rolling Stonesów bezpłatne metro a tutaj zjeżdża się 250 tysięcy Polaków oraz osób z zagranicy do stolicy i... - nie dokończyła redaktor Stankiewicz. 

– Jakich reakcji mogłaby się spodziewać Hanna Gronkiewicz Waltz, gdyby ten marsz faktycznie się nie odbył? - dopytywała Ilona Januszewska. 

– To był taki gest antypolski, nie przeciwko narodowcom a przeciwko narodowi. Zostałaby zniesiona, gdyby się nie udało. (..) Niech się cieszy, że nie została wyniesiona z tego Ratusza razem z tym całym ubeckim towarzystwem, łącznie z panią Gawor - oceniła Ewa Stankiewicz. 

– Uważam, że marsz to jest ewenement w Europie. Marsz, który jest doskonale zorganizowany. (...) Policja podała, że było ćwierć miliona osób, ale moim zdaniem było więcej. Nam Polakom, w tej części Europy jest potrzebne takie odwołanie, do takiej oprawy siły a przy okazji niezwykle pokojowe. Nie wyobrażam sobie, żeby taki marsz przeszedł przez Francję albo Niemcy nie pozostawiając za sobą zgliszczy. Nie widziałam ani jednego aktu wandalizmu. Z jednej strony ta symbolika siły a z drugiej niezwykle pokojowy marsz z całym szacunkiem dla drugiego człowieka - dodawała. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze