Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Stan wody w Wiśle podniósł się o 5 cm. Gwałtowna burza przeszła nad stolicą

J23 23:15 30 sierpnia 2020
Drzewo spadło na tory tramwajowe na Woli, po gwałtownej burzy, która przeszła wieczorem nad Warszawą.PAP/Mateusz Marek
Bardzo gwałtowna burza przeszła nad Warszawą – podało w niedzielę wieczorem na Twitterze IMGW. Jak wskazano, na Bielanach spadło 22 litry deszczu; stan wody w Warszawie na Wiśle podniósł się o 5 cm.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w wyniku bardzo gwałtownej burzy, jaka przeszła w niedzielę wieczorem nad Warszawą, w stacji Warszawa-Filtry notowano porywy wiatru sięgające 95 km/h.

Ponadto, jak podał IMGW, natężenie opadów sięgało 10 mm/10 minut.

- Na Bielanach spadło 22 litry deszczu. Burza kieruje się dalej na północny wschód. Po burzowych opadach stan wody w Warszawie na Wiśle +podskoczył+ o 5 cm.  – podał instytut.

W związku z sytuacją atmosferyczną PSP odnotowała do godziny 21 w niedzielę w całej Polsce ponad 450 zgłoszeń.

Jak poinformował PAP w niedzielę wieczorem oficer prasowy mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski, strażacy najczęściej interweniowali w woj.: mazowieckim – aż 193 razy, przy czym tylko w samej w Warszawie - 84 razy. Ponadto, w Pruszkowie odnotowano – 38 interwencji, a w Grodzisku Mazowieckim – 19.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przez burzami z gradem dla województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego. Drugi stopień obowiązuje natomiast w województwie mazowieckim i w części województw: podlaskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Pierwszy stopień ostrzeżeń przed burzami z gradem wydano dla części Dolnego Śląska. Ten stopień mają alerty dla województw: kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego i części województwa podlaskiego, które dotyczą wystąpienia silnego deszczu z burzami.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze