Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Śmiertelny wypadek w górach. Trzech mężczyzn zostało oskarżonych

AR 15:50 29 grudnia 2020
Osobom przedstawiono zarzuty nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci zawalenia się budowli,pixabay.com
Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała we wtorek do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w sprawie śmiertelnego wypadku na stoku narciarskim w Bukowinie Tatrzańskiej. W lutym zerwany pod naporem wiatru dach z prowizorycznej wypożyczalni nart zabił tam trzy osoby.

- Do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu skierowano akt oskarżenia w przedmiotowej sprawie, obejmujący trzy osoby to jest: Tomasza Ż. oraz Łukasza M., inwestorów będących właścicielami przedmiotowej wypożyczalni oraz Piotra W., właściciela firmy budowlanej wykonującej prace polegające na przebudowie i przystosowaniu obiektu pełniącego funkcję wypożyczalni - brzmi komunikat Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Osobom przedstawiono zarzuty nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci zawalenia się budowli, skutkującego m.in śmiercią trzech osób oraz obrażeniami ciała kolejnego pokrzywdzonego. Za powyższy czyn podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 lutego br. w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany pod naporem wiatru halnego dach uderzył w grupę osób, która była na parkingu stacji narciarskiej, a następnie zatrzymała się na budynku górnej stacji wyciągu krzesełkowego. Na miejscu zginęła 52-latka i jej 15-letnia córka. Druga córka zmarłej kobiety, 21-latka, w bardzo ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Nowym Targu, gdzie zmarła wieczorem tego samego dnia. Kolejny poszkodowany to 16-latek, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem. Chłopak jest spokrewniony z ofiarami wypadku.

Źródło: PolskieRadio24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze