Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Śmieci i wraki aut w lesie. Tragedia w Nadleśnictwie Gniezno

DW 16:42 27 stycznia 2021
Śmieci w lasachfot. Lasy Państwowe
Wysypisko śmieci wraz z wrakami aut odnaleziono na terenie Nadleśnictwa Gniezno. Leśnicy podkreślają, że co roku na porządki zaśmieconych lasów przeznaczane jest aż 20 milionów złotych.

Lasy Nadleśnictwa Gniezno zasypane zostały górą śmieci z rozbiórek samochodowych. 

Jak podkreślają Lasy Państwowe, „to śmieci, które pozostały najprawdopodobniej po porządkach w warsztatach samochodowych”.

Jedna hałda śmieci została znaleziona w leśnictwie Brody koło miejscowości Dębówiec, na drodze leśnej prowadzącej do Jeziora Piotrowskiego. Druga z kolei w leśnictwie Zakrzewo, między miejscowościami Sokolniki a Przysieka.

Leśnicy zaznaczają, że coraz częściej w lasach lądują nie tylko śmieci z gospodarstw domowych, ale też wyrzucane są części samochodowe, stare opony sprzęt AGD oraz stare meble. Jest to duży problem, zwłaszcza, że co roku leśnicy w całej Polsce sprzątają z lasów ponad 1 tys. wagonów kolejowych śmieci, przeznaczając na sprzątanie ok. 20 mln zł.

Z tego też powodu Straż Leśna coraz częściej korzysta z fotopułapek, co przynosi efekty w postaci złapania sprawców wykroczeń. Dzięki takiej fotopułapce w ostatnim czasie w Nadleśnictwie Lubartów zatrzymano mężczyznę, który wywiózł odpady budowalne do lasu.

Źródło: Nadleśnictwa Gniezno

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze