Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Siemoniak: Złożymy zawiadomienie do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa urzędniczego

ap 10:22 11 grudnia 2015
Tomasz SiemoniakTelewizja Republika
Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej poinformował, że złoży dziś zawiadomienie do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa przez urzędnika państwowego. To reakcja na list Beaty Kempy do prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego o wstrzymaniu publikacji orzeczenia TK z 3 grudnia.

Beata Kempa, szefowa kancelarii premier Beaty Szydło, przesłała wczoraj list do prezesa trybunału, w którym informuje o wstrzymaniu publikacji wyroku ws. nowelizacji ustawy o TK z dnia 3 grudnia. Uzasadnieniem wstrzymania publikacji wyroku w Dzienniku Ustaw, jest "niewłaściwe obsadzenie sądu". Chodzi o skład TK, który w tej sprawie orzekał w pięć osób, a nie w pełnym składzie tj. w dziewięć osób. CZYTAJ WIĘCEJ

Do sprawy odniósł się w Sejmie były szef MON, kandydat na przewodniczącego PO Tomasz Siemoniak. Zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędnika państwowego. Jak dodał, działania Kancelarii Premiera jest "lekceważeniem państwa prawa". – Nie może być tak, że jakiś urzędnik dokonuje oceny, czy publikować orzeczenie TK czy ono mu się podoba czy nie. To absolutny skandal – ocenił.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze