Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Seryjny morderca z Japonii został skazany na śmierć. Określany był jako "zabójca z Twittera"

AR 9:18 15 grudnia 2020
Jego obrońcy twierdzili również, że w chwili popełniania zbrodni mógł być niepoczytalny.pexels.com
Mężczyzna został skazany na śmierć, za zabicie i poćwiartowanie dziewięciu osób. Jego ofiary wcześniej wyrażały myśli samobójcze w mediach społecznościowych - podała japońska agencja Kyodo.

Sąd uznał, że 30-letni Takahiro Shiraishi udusił w 2017 roku osiem młodych kobiet i mężczyznę. Ich poćwiartowane zwłoki przechowywał w swoim mieszkaniu w pobliżu Tokio. Skazany twierdził wcześniej, że nawet w przypadku wyroku śmierci nie będzie się odwoływał.

W czasie procesu mężczyzna przyznał się do winy. Jego obrońcy twierdzili również, że w chwili popełniania zbrodni mógł być niepoczytalny. Po trwających pięć miesięcy badaniach psychiatrycznych prokuratorzy uznali jednak, że może być postawiony przed sądem.

Shiraishi wyszukiwał ofiary na Twitterze wśród osób, które wyrażały tam myśli samobójcze. Wabił je następnie do swojego mieszkania oraz obiecał pomoc w odebraniu sobie życia. Miał również wykorzystać seksualnie wszystkie osiem kobiet, które zabił.

Japońskie media informowały, że Shiraishi zarabiał na życie, rekrutując kobiety do pracy w jednym z domów publicznych w tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni.

Źródło: BBCBreaking/RMF24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze