Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rusza wielkie święto polskiej muzyki. Rozpoczyna się Festiwal w Opolu

EmaPob 8:30 15 września 2017
Wikimedia Commons
Dziś rusza 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Na festiwal zjechały się największe gwiazdy, a wśród nich królowa polskiej sceny - Maryla Rodowicz, która obchodzić będzie 50. lecie swojej pracy artystycznej.

Pierwszego dnia na scenie królować będzie Maryla Rodowicz, która obchodzi swój jubileusz. Opolski festiwal otworzy w piątek o godz. 20.20 koncert „Wariatka tańczy – 50 lat na scenie”.

Wystąpią: Marcin Wyrostek, Kozak System, Pectus, Kasia Popowska, Andrzej Lampert, Cleo, Feel, Doda, Blue Cafe, Jan Kliment, Ukeje, Mateusz Ziółko i Piotr Cugowski. Artystom będzie towarzyszyć Opole Gospel Choir. W koncercie znajdą się też archiwalne materiały filmowe, przypominające najważniejsze wydarzenia z artystycznego życia Gwiazdy.

Drugim koncertem pierwszego dnia festiwalu, który rozpocznie się o godz. 22.15 będą Debiuty. Wszyscy debiutanci wykonają autorskie utwory. W Opolu wystąpią najbardziej wyróżniające się i najlepiej zapowiadające się muzyczne osobowości. O wyborze najlepszego debiutu zadecyduje zarówno Jury w składzie: Izabela Trojanowska, Prezes Polskiego Radia Opole Piotr Moc, Ryszard Rynkowski, Piotr Cugowski, Marcin Wyrostek, jak i widzowie głosujący poprzez SMS-y i aplikację. Koncert uświetni Katarzyna Cerekwicka, a poprowadzą go: Sylwia Dekiert i Rafał Szatan. 

Drugi dzień festiwalu (16 września, sobota) rozpocznie się o godz. 20.20 koncertem Premier. Jest to jeden z najstarszych konkursów Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Po raz pierwszy w historii Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej wybór zwycięzcy odbędzie się w dwóch etapach - najpierw widzowie wybiorą trójkę finalistów, a następnie wielkiego zwycięzcę konkursu Premier. 

W kolejnej części drugiego dnia festiwalowego o godz. 22.35 zaplanowano widowisko „Jan Pietrzak. Z PRL-u do Polski”. Jan Pietrzak razem z młodymi artystami, których zaprosił do tego projektu, wykona swoje słynne utwory. Opowieść Jana Pietrzaka poprowadzi widzów z PRL-u do Polski. 

Ostatniego dnia 54. KFPP, 17 września o godz. 20.20 rozpocznie się koncert Od Opola do Opola, a poprowadzi Tomasz Kammel. Zaprezentowane zostaną najważniejsze muzyczne wydarzenia, które miały miejsce w okresie pomiędzy festiwalami opolskimi. 


 

Źródło: se.pl, nto.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze