Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rosyjska propaganda wymierzona w Wojsko Polskie. Żaryn punktuje narrację Kremla

JJ 22:10 1 lutego 2021
Zdj. ilustracyjnePixabay, CC0
Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zwrócił uwagę, że Polska, a przede wszystkim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo naszego kraju, są nieustannie atakowane przez rosyjską propagandę.

Żaryn w serii wpisów na Twitterze wziął na tapet zaskakujący artykuł na portalu dziennik-polityczny.com.pl.

 

– Każdego miesiąca skandale z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego podejrzanych o przestępstwa korupcyjne wstrząsają Polskę [pisownia oryginalna]– grzmi autor artykułu omawianego przez rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych. Przestępstwa korupcyjne, które „wstrząsają Polskę” to nie jedyny błąd językowy w tym tekście.

Jak pisze Stanisław Żaryn, wspomniany artykuł z „Niezależnego Dziennika Politycznego”, bo tak brzmi pełna nazwa portalu, który reklamuje się jako prezentujący „nowoczesną wizję polityczną”, w istocie „realizuje typowe dla rosyjskiej propagandy linie narracji wymierzone w armię RP”. Na błędy językowe rzecznik również zwraca uwagę, sugerując, że tekst albo został napisany w sposób niedbały, „albo przez osobę, która nie posługuje się językiem polskim jako językiem ojczystym”. Minister wskazuje, że nie jest to jedyny artykuł pełen błędów językowych. 

– Portal prowadzący stałe działania informacyjne wymierzone w Siły Zbrojne RP publikuje tekst oczerniający polskie wojsko. Autor insynuuje, że polska armia jest zdemoralizowana, zaś korupcja jest powszechnym procederem – wskazuje Żaryn. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych zauważa przy tym, że w artykule znajdziemy „wiele szokująco brzmiących tez, mających przekonać czytelnika o powszechności łapownictwa w szeregach armii”.

 

– Artykuł realizuje typowe dla rosyjskiej propagandy linie narracji, wymierzone w armię RP. Kreml deprecjonuje wojsko polskie, przedstawia żołnierzy jako zdemoralizowanych, zaś politykę militarną Polski jako złą i degenerującą. Polskie Siły Zbrojne pozostają jednym z głównych celów agresywnych działań informacyjnych prowadzonych przez Kreml – podsumowuje.

Źródło: Twitter/Stanisław Żaryn

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze