Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rocznica najstraszliwszych wydarzeń dla Polski. "Historia nie może odejść razem z nami, pamiętajcie" [WIDEO]

am 10:32 23 sierpnia 2019
Twitter/@MSZ_RP
Dokładnie 80 lat temu w Moskwie podpisano pakt Ribbentrop-Mołotów. Jakczytamy we wspólnym oświadczeniu szefów dyplomacji Estonii, Litwy, Łotwy, Polski i Rumunii, pakt „doprowadził do wybuchu II wojny światowej i skazał połowę Europy na dziesięciolecia cierpień". Na profilu polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawił się wzruszający klip.

"Pakt ten zawierał tajny protokół, który faktycznie podzielił Europę Wschodnią na strefy wpływów" - przypomniano we wspólnym oświadczeniu zamieszczonym m.in. na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

"Z tego właśnie powodu dziś, w dniu ogłoszonym przez Parlament Europejski Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych wspominamy wszystkich tych, których śmierć i złamane życie były następstwem zbrodni popełnionych w imię nazistowskiej i stalinowskiej ideologii" - czytamy w oświadczeniu. "Ból i niesprawiedliwość nigdy nie zostaną zapomniane" - zapewnili autorzy dokumentu.

W oświadczeniu zaznaczono, że "przypominanie i upamiętnianie minionych nieszczęść daje nam wiedzę i siłę, by sprzeciwić się tym, którzy starają się wskrzesić lub oczyścić te ideologie z ciążących na nich zbrodni i win". "Pamięć o ofiarach zobowiązuje nas do promowania sprawiedliwości historycznej poprzez kontynuowanie badań i podnoszenie publicznej świadomości spuścizny totalitarnej na kontynencie europejskim" - dodano.

CZYTAJ WIĘCEJ: GPC: Tradycja starsza niż Stalin i Hitler

Dziś, na profilu polskiego MSZ-u, pojawiło się nagranie nawiązujące do napadu na Polskę sprzed 80 lat. "23.08.1939: Rzesza Niemiecka i ZSRS zawarły pakt o nieagresji podpisany przez J. von Ribbentropa i W. Mołotowa. Umowa zawierała tajny zapis o podziale terytoriów suwerennych państw. We wrześniu oba państwa napadły na Polskę, rozpoczynając IIWŚ".

 

Źródło: Twitter/@MSZ_RP

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.126) - TRWA WOJNA PROPAGANDOWA MAJĄCA OSŁABIĆ SOJUSZ POLSKI Z USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze