Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Resort nauki: dwudniowa wizyta ministra Wojciecha Murdzka w Wilnie

ASy 16:38 2 sierpnia 2020
Minister Wojciech MurdzekPAP/Mateusz Marek
Dziś rozpoczyna się dwudniowa wizyta szefa resort nauki Wojciecha Murdzka w Wilnie. Rozmowy dotyczyć będą m.in. kształcenia podczas pandemii, możliwości rozwoju studiów polonistycznych na Litwie i podpisania porozumienia ułatwiającego polsko-litewską mobilność akademicką.

Wizyta polskiej delegacji na czele z ministrem Murdzkiem ma służyć przede wszystkim rozwijaniu polsko-litewskiej współpracy w obszarze badań, nauki i mobilności akademickiej.

W poniedziałek (3 sierpnia) szef resort nauki spotka się z Algirdasem Monkevičiusem, Ministrem Edukacji, Nauki i Sportu Republiki Litewskiej. Podczas spotkania zostanie podpisana Umowa o wzajemnym uznawaniu dokumentów uprawniających do podejmowania studiów oraz uznawaniu okresów studiów, tytułów zawodowych, stopni naukowych i stopni w zakresie sztuki. Porozumienie ułatwi mobilność akademicką między krajami i przyczyni się do zacieśnienia współpracy z obszaru szkolnictwa wyższego i nauki.

Ministrowie poruszą również temat inicjatywy Uniwersytetów Europejskich (European University Networks), jako ważnego elementu rozwoju polskiego i europejskiego szkolnictwa wyższego. Zostaną także podjęte kwestie prowadzenia kształcenia w dobie pandemii, w tym dotyczące mobilności studentów. Ważnym punktem wzajemnych ustaleń będą możliwości rozwoju studiów polonistycznych na Litwie.

Wizyta polskiej delegacji to m.in. okazja do promocji oferty programów i inicjatyw prowadzonych przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej dla studentów i naukowców, czy też zachęcenia badaczy do udziału w polsko-litewskim konkursie DAINA, prowadzonym przez Narodowe Centrum Nauki.

Program wizyty obejmuje spotkanie z władzami Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie oraz wizytę na Uniwersytecie Wileńskim.

Pobyt polskiej delegacji zakończy złożenie wieńców na Cmentarzu na Rossie.

Źródło: Nauka w Polsce/PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze