Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Republika Po Południu”. Kasprzak: Należy robić wszystko, by przyspieszyć szczepienia

jm 16:45 6 kwietnia 2021
Głównym tematem programu była ilość zachorowań na koronawirusa oraz szczepienia w PolsceFot. pixabay/WiR_Pixs
Gośćmi Adriana Stankowskiego w programie „Republika Po Południu” byli: poseł PiS Kazimierz Smoliński, poseł PSL Mieczysław Kasprzak oraz poseł Nowej Lewicy Andrzej Szejna. Tematem programu była aktualna sytuacja epidemiczna i problem szczepień w Polsce.

Poseł PiS Kazimierz Smoliński przyznał, że nie należy brać spadku zachorowalności w trakcie świąt ze względu na to, że jest to szczególny okres. Według Smolińskiego obostrzenia zaczną być znoszone dopiero, kiedy średnia tygodniowa ilości zachorowań będzie systematycznie maleć.

- Można powiedzieć, że jeśli ilość zachorować będzie w tak dużej wysokości to obostrzenia pozostaną. Jeśli średnia tygodniowa będzie malała to jest możliwość rezygnacji z nich - zaznaczył poseł PiS Kazimierz Smoliński.

- Nie brałbym pod uwagę danych z okresu świąt. To szczególny czas - dodał.

- Większość zgonów jest związana z chorobami współistniejącymi, mamy zaległości z poprzednich lat i nie da się tego zmienić w ciągu kilku dni - powiedział Smoliński.

Według posła PSL Mieczysława Kasprzaka Polacy powinni przede wszystkim kierować się zdrowym rozsądkiem.

- Powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem i nie tworzyć złudzeń, że jesteśmy po szczycie III fali. Jeśli przez cały rok byliśmy w stanie stosować się do ograniczeń, to teraz też powinniśmy to robić. Dodatkowo ważne są szczepienia. Mam nadzieję, że dzięki nim dojdziemy do momentu, w którym będzie można luzować obostrzenia - powiedział poseł PSL Mieczysław Kasprzak.

- Stan jest bardzo poważny, umiera nam dużo osób. Sytuacja w służbie zdrowia jest dramatyczna - dodał.

Poseł Nowej Lewicy Andrzej Szejna przyznał rację w sprawie tego, że sytuacja epidemiczna w Polsce jest poważna. Dodał, że Polacy powinni stosować się do obostrzeń, które są wprowadzane.

- Sytuacja jest niezwykle poważna. Powinniśmy się stosować do rygorów- powiedział poseł Nowej Lewicy Andrzej Szejna.

- Obywatele powinni podążać za swoim rozumem i stosować się do restrykcji. Nie rezygnujmy ze swojej kolei szczepień - dodał.

- Nie wierzę, że jesteśmy po III fali zachorowań. Jestem realistą. Mam nadzieje, że będzie więcej punktów szczepień i będziemy to robić szybciej - zaznaczył Szejna.

Prowadzący program zapytał o szczepienie Szymona Hołowni. Według Posła PSL nie powinno mieć to związku z kampanią wyborczą.

- Ta sprawa ma kilka wątków. Źle byłoby gdyby proces szczepień miał coś wspólnego z kampanią wyborczą. To byłoby obrzydliwe. Kampania na nieszczęściu i krzywdzie nie jest dobra - przyznał poseł PSL Mieczysław Kasprzak.

- Rozumiem, że opozycja krytykuje. Wpadki się zdarzają, ale jesteśmy przecież oceniani przez wiele instytucji światowych jako państwo, które naprawdę dobrze radzi sobie z sytuacja pandemiczną. Nadal wypadamy dobrze na tle Europy - dodał na koniec poseł PiS Kazimierz Smoliński.

Źródło: TV REPUBLIKA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze