Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rekordy na warszawskiej giełdzie. GPW w czołówce na świecie

DW 16:22 12 stycznia 2021
Rekordy na warszawskiej giełdziepexels.com
GPW zalicza się do najlepszych światowych giełd ostatniej fali globalnej hossy. W 2021 roku indeks WIG może udanie zaatakować rekordy wyznaczone w 2007 i 2018 roku.

Na warszawskiej giełdzie panują bardzo dobre nastroje.

Wskazując na niezłe dane z gospodarki, rekordowo niskie stopy procentowe i spory pakiet pomocowy w postaci tarcz antykryzysowych, eksperci sugerują, że 2021 rok będzie lepszy dla polskiej giełdy od minionego.

Nadrabianie zaległości GPW względem światowych rynków trwa już od 2 miesięcy. Indeksy WIG i WIG20 wzrosły o prawie 40 proc. w dwa miesiące.

co_670_01.

GPW zalicza się do najlepszych światowych giełd ostatniej fali globalnej hossy. 

Investors TFI uważa za coraz bardziej prawdopodobne atak przez indeks WIG na podwójny rekord z 2007 i 2018 roku. Zostało do niego niewiele ponad 10 proc.

- Scenariusz bazowy jest oparty o to, że odmrożenie gospodarki po 2020 roku na całym świecie będzie miało charakter pełny i długofalowy i nie będzie już polityk lockdownu w walce z pandemią. Inwestorzy bardzo podobnie budują scenariusze bazowe na 2021 rok. Jest duża jednomyślność - podkreśla dyrektor departamentu inwestycji Jarosław Niedzielewski.

Źródło: GPW

Wczytuję ocenę...
TAGI: Warszawa, GPW


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze