Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przewodniczący komisji zdrowia: Minister musi wyjaśnić przyczyny chaosu w służbie zdrowia

mk 14:33 18 grudnia 2013
Hol w głównym budynku Sejmu RPdomena publiczna
W piątek zbierze się sejmowa komisja zdrowia. Na nadzwyczajnym posiedzeniu posłowie mają rozmawiać m.in. o sytuacji w NFZ w związku z wnioskiem ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o odwołanie szefowej Funduszu Agnieszki Pachciarz.

- Jako przewodniczący komisji zdrowia, na podstawie regulaminu Sejmu, zwołuję posiedzenie komisji na piątek, na godzinę 12:00. Minister zdrowia musi wyjaśnić posłom przyczyny chaosu i bałaganu panującego w służbie zdrowia - powiedział szef komisji Tomasz Latos (PiS). - To jest tak ważna i pilna sprawa, że nie powinniśmy czekać. Arłukowicz powinien stawić się w piątek w Sejmie - mówił.

Zastępca rzecznika PiS Marcin Mastalerek powiedział na konferencji prasowej, że nie wyobraża sobie, by na posiedzeniu komisji nie był obecny szef resortu zdrowia. - Mamy nadzieję, że minister Arłukowicz nie stchórzy i przed posłami z komisji zdrowia wytłumaczy się z chaosu i bałaganu w służbie zdrowia - dodał.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreślił, że decyzja o złożeniu wniosku o odwołanie prezes NFZ zaskoczyła ją samą, ale także posłów. - Jest to typowa obrona ministra Arłukowicza. Próbuje w ten sposób odwrócić uwagę od zaniechań i braku koncepcji - ocenił Karczewski. Jak powiedział, w tej sytuacji wniosek o odwołanie Arłukowicza, który złożył klub PiS, staje się tym bardziej zasadny. - Widać, że (Arłukowicz) nie ma programu, nie ma celu, nie wie, w jaki sposób rozwiązywać narastający chaos w służbie zdrowia - dodał.

Senator PiS Bolesław Piecha mówił jednak, że jego klub nie jest obrońcą Pachciarz, bo „wcale nie była dobrym prezesem" NFZ. Ale - ocenił – „mistrzem, jeśli chodzi o psucie systemu zdrowia jest minister Arłukowicz". - Jeśli ktoś myśli, że przez dymisję w takim skandalicznie szybkim trybie prezesa NFZ skrócą się kolejki i przybędzie pieniędzy, to się grubo myli - powiedział Piecha.

O zwołanie, jeszcze przed świętami, nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia ws. sytuacji w służbie zdrowia wystąpił w środę SLD. Inicjatywa Sojuszu ma związek ze złożonym we wtorek przez Arłukowicza u premiera Donalda Tuska wnioskiem o odwołanie szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz.

Z kolei w ubiegłym tygodniu klub PiS złożył w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Arłukowicza. Poparcia dla tego wniosku nie wykluczają politycy SLD i Solidarnej Polski; poparcie zapowiedział Twój Ruch; według PO i PSL wniosek PiS jest polityczny.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze