Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Przedsiębiorcy z Azji i USA są zainteresowani inwestycjami w Polsce. Mamy wykszatłconą i mobilną kadrę

ar 16:58 4 marca 2021
Na znaczeniu zyskała elastyczność, którą zapewnia praca zdalna.Pexels.com/@nappy
Rośnie zainteresowanie firm z Azji i USA inwestowaniem w Polsce. Nasz kraj przyciąga jakością infrastruktury i dostępem do wykształconej, mobilnej i efektywnej kadry – stwierdziła firma doradcza CBRE. Dodaje, że Polska stała się też głównym kierunkiem relokacji firm z Białorusi.

Jak podaje CBRE, pandemia sprawiła, że wymagania inwestorów oraz ogólna charakterystyka procesu analizy potencjału lokalizacji uległa zmianie. Na znaczeniu zyskała elastyczność, którą zapewnia praca zdalna. To jest jeden z kluczowych elementów weryfikacji atrakcyjności regionu dla nowych inwestycji, zaraz obok jakości infrastruktury i dostępu do kadry.

– Nowe podejście do pracy wpływa na sposób łączenia potrzeb pracowników oraz pracodawców z potrzebami infrastrukturalnymi projektów inwestycyjnych. Znaczenia nabiera elastyczność, która staje się jednym z kluczowych elementów weryfikacji potencjału lokalizacji przez inwestorów zagranicznych – wskazał Bienias.

Polska atrakcyjna dla Dalekiego Wschodu

– Atutem naszego kraju, w porównaniu do innych państw regionu CEE jest również duże doświadczenie w branży nowoczesnych usług biznesowych. Skala działalności, poziom zaawansowania obsługiwanych procesów oraz wysoka jakość infrastruktury teleinformatycznej i biurowej przemawiają na naszą korzyść – stwierdził dyrektor z CBRE.

– Przenoszenie nowych procesów do Polski jest świadomym procesem organizacji azjatyckich, o czym świadczy fakt, że część tych podmiotów prowadzi już działalność w Polsce i myśli o ekspansji do innych miast – dodał.


Źródło: TVP INFO

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze