Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent wziął udział w obchodach święta BOR. "Państwa praca to przede wszystkim służba dla Rzeczypospolitej"

lml 17:35 15 czerwca 2016
twitter.com/prezydentpl
– Chcę jako prezydent Rzeczypospolitej obiecać państwu jedno – że władze polskiego państwa, a więc ci, którym także służycie swoją codzienną pracą - będą się starali stworzyć ku temu jak najlepsze warunki. Będziemy się starali, abyście byli jak najlepiej wyposażeni, abyście nie tylko zapewniali bezpieczeństwo, ale także służyli bezpiecznie – powiedział podczas obchodów święta Biura Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda, który wziął w nich udział razem z małżonką.

– Świat się zmienia, zmienia się także sfera naszego bezpieczeństwa. Ciągle pojawiają się nowe wyzwania, na które wasza służba musi odpowiadać - z jednej strony poprzez doskonalenie szkolenia, poprzez doskonalenie doboru kadr, ale musi odpowiadać także poprzez odpowiednie wyposażenie swoich funkcjonariuszy, aby mogli wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej, ale także jak najbezpieczniej – powiedział, zwracając się do funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, prezydent Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że władze kraju, a więc ci, którym BOR służy swoją codzienną pracą "będą się starali stworzyć ku temu jak najlepsze warunki". – Będziemy się starali, abyście byli jak najlepiej wyposażeni, abyście nie tylko zapewniali bezpieczeństwo, ale także służyli bezpiecznie – zapewnił. Andrzej Duda zwrócił uwagę, że "praca BOR to przede wszystkim służba dla Rzeczpospolitej", polegająca na ochronie najważniejszych osób w kraju. 

Święto BOR

Święto Biura Ochrony Rządu obchodzone jest corocznie 12 czerwca, na mocy art. 4 ustawy z dnia 16 marca 2001 roku o Biurze Ochrony Rząd. 12 czerwca upamiętnia powołaną w 1924 roku Brygadę Ochronną, której zadaniem była ochrona prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Decyzję o jej utworzeniu podjęto po tragicznym w skutkach zamachu na urzędującego wówczas prezydenta, Gabriela Narutowicza. 

 

Źródło: prezydent.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze