Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent odwiedził górników z kopalni Zofiówka

RO 10:18 9 lipca 2020
PAP
To jest bardzo symboliczne miejsce, zwłaszcza w tym roku, kiedy górnicy tutaj i na całym Śląsku będą obchodzili 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z górnikami z kopalni "Zofiówka". Podkreślił, że cieszy się, że "jest z górnikami, a oni z nim".

"Życie górnicze zaczyna się bladym świtem, dlatego przyszedłem tutaj dzisiaj na szychtę, na zmianę. Chcieliśmy dziś górnikom życzyć spokojnego dnia i tak się stało. Ale czemu Ruch Zofiówka? To jest bardzo symboliczne miejsce, zwłaszcza w tym roku, kiedy górnicy tutaj i na całym Śląsku będą obchodzili 40. rocznicę Porozumień Sierpniowych, tamtego wielkiego zwycięstwa z 1980 r. To tutaj rodziła się tutaj "Solidarność", to tu wybuchały pierwsze strajki, więc to bardzo symboliczne miejsce, w którym ja kiedyś bywałem" - powiedział prezydent dla TVP Info.

Podkreślił, że niejeden raz spotykał się właśnie z górnikami, rozmawiając o trudnych sprawach dotyczących przemysłu wydobywczego, sytuacji górnictwa i polityce, ale też w trudnych momentach, gdy dochodziło do katastrof górniczych.

Dodał, że cieszy się, że "jest z górnikami, a oni z nim". 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze