Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Duda w Bełchatowie: Mówienie o dekarbonizacji jest antypaństwowe

mg 13:42 4 grudnia 2015
– Jeśli jakieś państwo posiada 90 proc. europejskich zasobów węgla, jeśli jego sektor energetyczny w zdecydowanej części opiera się na węglu, to mówienie w tym państwie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe – mówił podczas akademii barbórkowej w Bełchatowie prezydent Andrzej Duda.

Jeżeli my możemy w ogóle mówić o dekarbonizacji, to tylko w jednym tego słowa znaczeniu w znaczeniu emisji CO2, ale nie w ograniczaniu wydobycia, czy użycia węgla – zaznaczał prezydent.

Prezydent na wstępie pogratulował tym, którzy otrzymali odznaczenia. – Polskie państwo powinno dziękować tym, którzy się dla niego zasłużyli. Czy to praca w kopalni, czy w zaciszu gabinetu, Rzeczpospolita powinna za nią dziękować – podkreślał.

– Z tego miejsca w Państwa obecności, wszystkim polskim górnikom chciałem złożyć ukłon w imieniu Rzeczpospolitej i podziękować za pracę trudną, ciężką, zapewniam Państwa, niezwykle przez polskie społeczeństwo szanowaną – mówił prezydent.

Zaznaczył, że Bełchatów ma dla niego szczególne znaczenie i cieszy się, że akurat w tym miejscu może obchodzić Dzień Górnika. – Bełchatów wspominam zawsze z wielkim sentymentem. Moje ostatnie spotkanie w Bełchatowie w czasie kampanii ogromnie dodało mi skrzydeł. Niezwykle się cieszę, że w to górnicze święto właśnie z bełchatowskimi górnikami mogę się spotkać – mówił.

Prezydent podkreślał również rolę kopalni węglowych, w tym także tej w Bełchatowie, w bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju. – W Bełchatowie jest jedna z największych kopalni węgla brunatnego w Europie, elektrownia, która zapewnia ponad 20 proc. zapotrzebowania naszego państwa w energię – stwierdził.

"Węgiel jest podstawą naszej suwerenności energetycznej"

– Miałem i będę miał branżę górniczą w swoim patronacie. Węgiel jest podstawą naszej suwerenności energetycznej, suwerenności, której nikt nie ma prawa nam odbierać. Nowy polski rząd przygotuje dobry, mądry plan dla polskiego górnictwa i polskiej nauki, która się problemami górnictwa zajmuje. Wierzę w to, że ten plan doprowadzi do tego, że nigdy nie będzie takiej sytuacji jak dzisiaj, kiedy górnictwo zostało zwyczajnie zaniedbane – podkreślał prezydent.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze