Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Bolsonaro o zakulisowych zagrywkach ws. pożaru lasów Amazonii. "Propozycja prezydenta Francji jest nie na miejscu..."

am 7:47 23 sierpnia 2019
Twitter
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro powiedział, że państwa przekazujące środki na ochronę lasów Amazonii nie robią tego bezinteresownie, lecz chcą "ingerować w suwerenność" jego kraju. Polityk mówił o tym w transmisji na Facebooku. Po raz pierwszy brazylijski prezydent przyznał, że za pożarami lasów w regionie mogą stać rolnicy.

Jair Bolsonaro skrytykował też prezydenta Francji Emmanuela Macrona za jego aktywność dotyczącą lasów Amazonii. Francuski prezydent apelował do krajów G-7 o wspólną walkę z pożarami w tym regionie.

"Propozycja prezydenta Francji, aby omawiać problemy Amazonii na forum G-7 bez udziału krajów regionu, jest objawem kolonialnej mentalności, która jest nie na miejscu w XXI wieku" - napisał na Twitterze prezydent Brazylii.

 

Wcześniej Emmanuel Macron napisał na Twitterze, że pożary w Amazonii stanowią międzynarodowy kryzys i powinny mieć najwyższy priorytet podczas spotkania grupy G-7 w ten weekend we Francji.

Liczba pożarów od początku roku wzrosła o 84 procent

Brazylijska agencja kosmiczna informowała, że od początku roku liczba pożarów w Amazonii wzrosła o 84 procent, a tylko w ostatnim tygodniu doszło do 10 tysięcy pożarów.

Media na całym świecie publikują w tych dniach zdjęcia z pokrytego ogromną, czarną chmurą nieba nad Amazonią, a ekolodzy alarmują, że obszarowi nazywanemu “zielonymi płucami Ziemi” grozi katastrofa.

 

 

Lasy Amazonii są jednym z kluczowych miejsc dla walki z ociepleniem klimatu. Drzewa wychwytują bowiem część emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla, który jest główną przyczyną zmian klimatycznych. Na terenie Amazonii żyje też milion rdzennych mieszkańców oraz rośnie 3 miliony gatunków roślin.

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze