Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: zauważamy konieczność aktywniejszej promocji polskiej polityki zagranicznej

M.N. 16:49 17 września 2019
Mateusz Morawiecki / flickr.com/ Kancelaria Premiera/ creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Zauważamy konieczność aktywniejszej promocji priorytetów polskiej polityki zagranicznej na arenie międzynarodowej; dorobek PISM stanowi doskonałą bazę do rozszerzenia jego działań - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście z okazji 20-lecia PISM.

List został odczytany przez doradcę premiera ds. międzynarodowych Pawła Jabłońskiego.

"Podczas minionych 20 lat Instytut realizował swoje zadania w duchu profesjonalizmu z zachowaniem niezwykle wysokiego poziomu merytorycznego oraz zapewniając wsparcie merytoryczne przedstawicielom władz państwowym, dyplomacji i szerzej administracji publicznej" - napisał Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że PISM pełni cenną rolę w upowszechnianiu wiedzy o polskiej polityce zagranicznej oraz roli Polski "w budowaniu stabilności, bezpieczeństwa i dobrobytu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej". 

"W obliczu współczesnych wyzwań zauważamy konieczność aktywniejszej promocji priorytetów polskiej polityki zagranicznej oraz roli Polski na arenie międzynarodowej. Dotychczasowy dorobek Instytutu stanowi doskonałą bazę do rozszerzenia jego działań i obecności w najważniejszych centrach decyzyjnych współczesnego świata" - napisał Morawiecki.

 

Szef rządu zaznaczył, że głos Polski "powinien być słyszalny" i "wyraźnie artykułowany na forach międzynarodowych". "Jestem przekonany, że PISM ze swoim wieloletnim doświadczeniem, silną pozycją ekspercką, uznawaną i rozpoznawalną poza granicami Polski marką, odniesie sukces w tym zakresie" - dodał premier. 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze