Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Szydło: Polska gospodarka nie będzie silna bez silnego górnictwa

kos 16:35 3 grudnia 2016
P. Tracz/ premier.gov.pl
Premier Beata Szydło wzięła udział w Akademii Barbórkowej w Polskiej Grupie Górniczej.

 

Premier dziękowała wszystkim stronom debaty o górnictwie za poszukiwanie skutecznego kompromisu. – Wiem, że ani rozmowy ani różne decyzje bardzo często nie były łatwe. Jednak zawsze zarówno rząd, jak i przedstawiciele strony społecznej kierowali się przyszłością i rozwojem polskiego górnictwa. Wierzę, że zmiany w górnictwie, które rozpoczęliśmy i które są realizowane, przyniosą oczekiwane efekty. Efekty w postaci silnego górnictwa, bo nie ma silnej polskiej gospodarki bez silnego górnictwa – podkreśliła szefowa rządu.

Beata Szydło zapewniła zgromadzonych, że polski węgiel będzie w przyszłości synonimem nowoczesności i rozwoju. Dodała również, że górnictwo w naszym kraju zaczyna mieć przed sobą obiecującą perspektywę.

– Sukces osiągniemy tylko wtedy kiedy będziemy konsekwentni. Przekonaliśmy Brukselę, że polskie górnictwo jest potrzebne nie tylko Polsce, ale i Europie – kontynuowała premier.

– Życzę Wam, aby każdy zjazd kończył się szczęśliwym wyjazdem, natomiast kolejne miesiące były czasem dającym nadzieję. Aby święta Barbara miała w opiece Was i Wasze rodziny - powiedziała szefowa rządu.

Premier podczas spotkania w Rybniku zaznaczyła, że tegoroczna Barbórka przebiegać będzie w żałobie po ośmiu górnikach, którzy zginęli przed kilkoma dniami w kopalni miedzi Rudna. Z tymi rodzinami, które straciły swoich bliski łączymy się w głębokim bólu. Pamiętajmy o tych, którzy tam na dole zginęli na szychcie, ciężko pracując dla swoich rodzin i dla rozwoju własnych firm. Pamiętajmy o wszystkich, którzy w tym roku odeszli na wieczną szychtę – zaapelowała Beata Szydło.

Źródło: prmier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze