Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Potężne burze nad Polską! Ponad 200 interwencji straży, ale to nie koniec... nadchodzą kolejne wyładowania

M.N. 15:58 13 sierpnia 2019
pixabay.com
Zeszłej nocy straż pożarna interweniowała na terenie Polski 208 razy. Największe burze przeszły nad nad woj. lubelskim, świętokrzyskim i śląskim. We wtorek pogoda niestety będzie podobna - IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami i opadami gradu.

Na Lubelszczyźnie żywioł uszkodził 30 dachów. Strażacy mieli pełne ręce roboty również na Śląsku, gdzie zeszłej nocy interweniowali 30-krotnie. Burze i porywisty wiatr spowodowały opóźnienia w połączeniach realizowanych przez Koleje Śląskie. Odwołano m.in. pierwszy pociąg ze Zwardonia do Katowic oraz do Soli. Planowo nie wystartował również pociąg z Wisły Głębiec. Przewoźnik zapewnił podróżnym zastępczą komunikację autobusową.

Strażacy ponad 50 razy interweniowali w woj. świętokrzyskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dla woj. lubelskiego, podkarpackiego i wschodnich powiatów woj. mazowieckiego. Spadnie tam od 30 do 50 mm deszczu.

Alert pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami obowiązuje we wschodniej części woj. małopolskiego i centralnej części woj. podlaskiego. IMGW zapowiada, że opady utrzymają się na poziomie od 20 do 40 mm.

 

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: Polska, IMGW, burze


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze