Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ponad dwa tysiące odbiorców na Śląsku bez prądu. Kolejnym problemem jest smog

mm 9:18 18 stycznia 2021
K. Szymik/Flickr.com
Ok. 2 tys. odbiorców w woj. Śląskim nie miało dziś rano energii elektrycznej. To nieplanowane wyłączenia związane przede wszystkim z pogodą. W południowej części woj. śląskiego termometry pokazały nad ranem -20 st C.

Jak podano w raporcie działającego przy wojewodzie śląskim Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, o godz. 6 szacunkowa liczba odbiorców pozbawionych energii elektrycznej wynosiła 2033.

Najwięcej, bo 16 stacji, nie działało w cieszyńskim. 7 stacji nie pracowało w gminie Pawłowice (pow. Pszczyński), po 4 stacje w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Rydułtowach.

Ponieważ jest bezwietrznie, na Śląsku pogorszyła się jakość powietrza. Dopuszczalne normy zawartości w powietrzu pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 są przekroczone w kilku miejscach nawet o 800 proc.

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi minionej doby Straż Pożarna interweniowała 41 razy, głównie przy usuwaniu sopli i nawisów śnieżnych. Śląscy strażacy apelują do właścicieli i zarządców nieruchomości o realizowanie ciążącego na nchm obowiązku odśnieżania dachów.

Źródło: radio90.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze