Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Polska przewodniczy obradom Rady Bezpieczeństwa ONZ!

AS 16:19 2 sierpnia 2019
W Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku rozpoczyna się otwarta debata o sytuacji dzieci w konfliktach zbrojnych. Posiedzenie poprowadzi minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. W debacie wezmą udział wysocy rangą urzędnicy ONZ i UNICEF.

Punktem wyjścia do debaty na temat problemu dzieci w konfliktach zbrojnych będzie raport sekretarza generalnego ONZ.

Mówi on o wzroście do 24 tysięcy liczby przypadków rażącego łamania praw dzieci na świecie. Tylko w ubiegłym roku dochodziło do nich w 20 krajach. Chodzi między innym o rekrutację dzieci do oddziałów zbrojnych, okaleczanie ich, ataki na szkoły i szpitale oraz utrudnianie dostępu do pomocy humanitarnej. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz poza przewodniczeniem debacie przedstawi polskie stanowisko w tej sprawie.

Polska została rotacyjnym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ w styczniu 2018 roku. W maju ubiegłego roku przewodniczyła Radzie.

Podczas obecnego przewodnictwa, poza bieżącymi wydarzeniami, Rada zajmie się zgłoszonymi przez nasz kraj tematami - takimi jak przestrzeganie prawa międzynarodowego i prześladowania na tle religijnym.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze